İllüstrasyonlar. Sahte Referendumlar

Share this...
Facebook
Twitter

Sahte sayılar, manipülasyonlar, korkutmalar ve silah zoruyla oy verme… Rusya’nın geçici olarak işgal ettiği Ukrayna topraklarında düzenlediği “referandumlar” işte bu şekilde yapıldı. Taklitçi bir ülke olarak Rusya, Ukraynalıların Rusya Federasyonu’na katılmaya can attıklarını göstermeye çalışıyor.

Ancak bunların hepsi, geniş çaplı savaştaki kayıplarını saklamanın sefil denemeleridir. Terör ve kovuşturmalara rağmen, geçici olarak işgal edilen şehirlerde ve köylerde bulunan Ukraynalılar, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini çok bekliyor ve işgalci hükümete karşı cesurca direnç gösteriyorlar.

Rusya’nın istila ettiği bölgelerdeki “seçmen iradesinin özgürce ifadesi”nin gerçekten nasıl gerçekleştiğini, tüm dünyadaki illüstratörler anlatıyor.

Oyunuz lütfen Herson Zaporijjia Luhansk Donetsk İllüstrasyon: Ahmad Rahma Cartoons (instagram: @rahma_toons)

Ukrayna’nın, Rusya’nın bir parçası olmasını istiyor musunuz? — Evet — Evet İllüstrasyon: Guy Venables

(Almanca): Kuklaların üzerindeki isimler, soldan sağa: Herson, Zaporijjia, Donetsk, Luhansk “...ve herkes ayı babasının yanına mutlu bir şekilde gider” İllüstrasyon: Sven Kriewald (instagram: @svenkriewald)

Hoş Geldiniz İllüstrasyon: Tjeerd Royaards (instagram: @tjeerdroyaards)

Özgür seçimler Özgür marketler Ukrayna Demokrasi Fikir özgürlüğü Gerçek oylama İfade özgürlüğü Hürriyet Özgürlük — Sınırdaki agresif yığılma, tehlikeli bir provokasyondur İllüstrasyon: Matt Davies (instagram: @matt_davies_draws)

Herson Zaporijjia Donetsk Luhansk İllüstrasyon: Jean Plantu (instagram: @plantu_officiel)

“Troy atı” üzerindeki yazılar: Tartışmalı bölgeler için referandum Ukrayna’dan özgürlük Sınır kapısındaki yazı: Ukrayna İllüstrasyon: Emanuele Del Rosso (instagram: @emadelrosso)

İllüstrasyon: Marco De Angelis (@marcodeangelisart)

Savaş ve Barış İllüstrasyon: Gunduz Aghayev (instagram: @gunduz_aghayev)

Materyali hazırlayanlar

Ukraїner yazarı:

Bohdan Lohvınenko

Yazar:

Darına Mudrak

Editör:

Ania Yabluçna

Fotoğraf editörü:

Katerına Ptaşka

Çevirmen:

Viktoriya Afşar

Çeviri editörü:

Svitlana Urum

İçerik menajeri:

Katerına Şçepkovska

Keşif gezisini takip edin