Ukraynalı Sanatçıların Tepkisi. Herson

Share this...
Facebook
Twitter

Herson, Rusya birliklerinin 24 Şubat’tan sonra ele geçirdiği tek bölge merkeziydi. Rusya bundan “başarılı kurtuluş” hakkında bir imaj hikayesini çıkarmaya çalıştı ve Herson’un bir sonraki saldırmalar için bir platform olacağını umarak uzun süredir oraya bütün birlikleri atıyordu.

Ancak bütün bunlar Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini kendi topraklarından vazgeçmeye zorlayamaz. Onlar güçlü ve isabetli vuruşlarla işgalciler için “sıcak banyo” düzenlediler. Bir zamanlar kendine güvenen işgalciler bazen yürüyerek, bazen yüzerek geri çekilmek zorunda kaldı. Böylece Rusya’nın burada “sonsuza kadar” değil tam tersine bir daha burada asla olmayacağını kanıtlandı.
Ukrayna bayrağını bir an önce geçici olarak işgal edilen yerlere geri getirmeleri
için Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne inanalım, güzel sözlerle ve her türlü bağışlarla destekleyelim.

Ukraynalı illüstratörler, çalışmalarında bütün Ukraynalılar için bu tarihi anı yakalıyorlar. Herson Ukrayna’ydı ve her zaman Ukrayna olacak.

*ayrıca ruslar, 2014 yılından itibaren Luhansk OVA’nın (bölgesel askeri sivil yöntemi) bulunduğu Severodonetsk’i de işgal ettiler.

İllüstrasyon: @neivanmade HERSON Ve gösterelim, kardeşlerim, ki biz Kazak soyundan olduğumuzu!* *Ukrayna Milli Marşı’ndan bir satır (sanatçının çevirisi)

İllüstrasyon: Nato Mikeladze (instagram: @_natomikeladze_) HERSON UKRAYNADIR. Kol üzerindeki yazı: Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Bağlam: burada ve sonraki resimlerde karpuzu Herson’un ve tüm bölgenin sembolü olarak kullanmakta çünkü bu topraklarda yetiştirmektedir.

İllüstrasyon: Maria Pravosud (instagram: @ohmime.art)

İllüstrasyon: Liza (Yablonska) Mykhailus (instagram: @yablonskali)

İllüstrasyon: Grasya Oliyko (instagram: @grasya_oliyko) HERSON

İllüstrasyon: Daria Lutsyshyna (instagram: @odarka_lu) UKRAYNA

İllüstrasyon: Tais Art Place (instagram: @tais_art_place)

İllüstrasyon: @o.boleyn

İllüstrasyon: Oksana Drachkovska (instagram: @oksanadrachkovskaillustration) Kadehlerdeki harflerden “Herson” kelimesi ortaya çıkıyor.

İllüstrasyon: @myfabstory

Materyali hazırlayanlar

Ukraїner yazarı:

Bohdan Lohvınenko

Yazar:

Darına Mudrak

Editör:

Ania Yabluçna

Fotoğraf editörü:

Katerına Ptaşka

Çevirmen:

Kateryna Pernata

Çeviri editörü:

Svitlana Urum

İçerik menajeri:

Katerına Şçepkovska

Keşif gezisini takip edin