Share this...
Facebook
Twitter

Мирослав Лаюк — письменник і воєнний документаліст, автор романів і поетичних книжок. Данило Павлов — фотодокументаліст і фотожурналіст. Цих двох людей об’єднує спільний проєкт, а саме — книжка під назвою «Бахмут», яка у грудні вийде у видавництві Ukraїner.

У період найінтенсивніших боїв за це місто на Донеччині взимку та в березні 2023 року вони прожили дні й ночі з українськими піхотинцями й артилеристами, медиками й капеланами, рятувальниками й дітьми, — як у самому населеному пункті, так і на його околицях. Побут, думки, цінності мешканців сходу України під час повномасштабної війни — ось про що розповідає «Бахмут».

Ця книжка складається з двох частин. Тут є історія про зенітника, який щойно збив російський винищувач; батька й синів, які воюють пліч-о-пліч; вагнерівця, який любить Набокова. Про це йдеться в репортажах, що складають першу частини книжки. У частині другій, есеях — рефлексії про історію міста і культурну спадкоємність, неможливість напівтонів тут-і-тепер.

Наскрізна історія у книжці — про евакуацію 86-річної мешканки Бахмута, завдяки якій автор вправно змальовує розвиток індустріальної Донеччини: від маленького хутора до силікатних заводів, від Голодомору до переписування від руки віршів Василя Стуса.

Прочитати уривок

Share this...
Facebook
Twitter
Репортажі з Бахмута, Мирослав Лаюк
Share this...
Facebook
Twitter
книжка «Бахмут», фото: Данило Павлов
Share this...
Facebook
Twitter

Про автора

Мирослав Лаюк — письменник і воєнний документаліст. Народився 1990 року в Карпатах, живе в Києві. Автор романів і поетичних книжок, серед яких «Баборня», «Залізна вода», «Осоте!», «Метрофобія». Викладач Києво-Могилянської академії.

Відгуки

«Поєднуючи поетичну майстерність з ретельною воєнною документалістикою, Мирослав Лаюк підсвічує деталі, образи, людей війни так, як здатен тільки поет. Він перевідкриває Україну для читача, пробуджуючи любов до забутих.»

Пітер Померанцев, британський журналіст і письменник, автор книжок «Це не пропаганда», «Нічого правдивого й усе можливе»

«У кожного, хто бере участь у війні, свій шлях. Дуже часто він проходить бездоріжжям і асфальтом, перебитим ямами. Мирославу вдалося зібрати та показати всю болючість історії кожного з його героїв. Завдяки таким книжкам, як ця, про титанічні зусилля українських військових дізнаються цілі покоління.»

Євген Малолєтка, фотокореспондент Associated Press, лауреат Пулітцерівської премії

Книга доступна українською мовою. Замовляючи цю книжку, ви підтримуєте видавництво Ukraїner та уможливлюєте появу цього й наступних видань.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Владислава Івченко

Редакторка тексту:

Анна Яблучна

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Графічна дизайнерка:

Олександра Онопрієнко

Слідкуй за експедицією