Причорномор’я

Дивитись

Регіон

Регіон на півдні України, що простягається вздовж північного узбережжя Чорного моря. Найбільші його міста — Одеса і Миколаїв. Тут розташована більшість великих українських морських портів, що відповідають за експорт. Цей лісостеповий край цікавий не лише своїм узбережжям, адже територія, де річки впадають у море, утворює низку лиманів, плавнів і піщаних кіс. Тут будують судна і каяки, працюють яхт-клуби, проводять змагання з рафтингу. Біля села Парутине збереглися артефакти великої грецької колонії — Ольвії. Знаними серед туристів є природний комплекс Актовського каньйону, парк «Бузький гард», Тилігульський лиман та його орнітологічні заказники. Причорномор’я є одним з виноробних центрів півдня України.

історій 22
місць 3

Iсторії

Місця

Місця
Дикий сад у Миколаєві

Пам’ятка зберегла залишки чорноморського міста-порту, що є сучасником часів Троянської війни.

переглянути відео

Дикий сад у Миколаєві

На березі Південного Бугу у Миколаєві у 1920-х роках археологи знайшли стародавнє городище «Дикий сад», що датується 1300—900 рр до н. е. Пам’ятка зберегла залишки чорноморського міста-порту, що є сучасником часів Троянської війни. На думку дослідників, саме це городище стародавній грецький поет Гомер описав у своїй «Одіссеї» як «країну і місто мужів кіммерійських».

Share this...
Facebook
Twitter
Регіон
ukrainer-map-large

Дикий Сад, Причорномор'я

Подивитись точку на Google Maps

Мигійські пороги

У селі Мигія річка Південний Буг утворила вузький каньйон із мальовничими островами й порогами. Це місце називають одним із центрів українського рафтингу, адже щороку воно приваблює тисячі туристів і спортсменів різноманітністю байдарочних трас. Мигійські пороги — частина Національного природного парку «Бузький Гард».

Share this...
Facebook
Twitter
Регіон
ukrainer-map-large

Мигійські пороги, Причорномор'я

Подивитись точку на Google Maps

Ольвія

За 40 км від Миколаєва знаходиться Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія». Його заснували, щоб зберегти й вивчити пам’ятки, що залишилися тут після існування одного з найбільших причорноморських античних міст-держав — Ольвії. Чому це місце унікальне і яка його історія — читайте в матеріалі: https://ukrainer.net/olviya

Share this...
Facebook
Twitter
Регіон
ukrainer-map-large

Ольвія. Розкопки древньогрецького поліса, Причорномор'я.

Подивитись точку на Google Maps

Слідкуй за експедицією