Діти — ініціатори й учасники благодійних проєктів

Share this...
Facebook
Twitter

Українські діти під час повномасштабної війни, з одного боку, потребують особливої уваги та підтримки, а з іншого — самі долучаються до благодійних ініціатив. Малюки і підлітки за кордоном також співпереживають українцям і креативно збирають кошти або шукають інші способи допомоги своїм одноліткам в Україні.

Фото: Микола Швець.

Видання Liga розповіло про трьох юних українців, які допомагають одноліткам своїми організаційними навичками або творчими талантами. 15-річний Микола влаштовує у Вінниці кінопокази для дітей-переселенців. 6-річний Устим разом із батьком-психологом відвідує в Луцьку дітей, які змушені були переїхати через війну, і грає для них на сопілці. 5-річний Матвій, який перебрався з Києва до Львова, разом із мамою волонтерить на вокзалі в кімнаті для мам із дітьми: вони допомагають приїжджим освоїтися в новому місці та соціалізуватися.

Олександра, 10 років, м. Одеса.

В Україні запустили проєкт Mom, i see war («Мамо, я бачу війну»), щоб зібрати дитячі малюнки про повномасштабну війну. З них планують зробити маніфест-колаж, який продадуть на NFT-аукціоні. Вторговані кошти передадуть у фонд допомоги дітям, постраждалих через війну.

Учасники авторської художньої студії для дітей і дорослих Aza Nizi Maza, що базується в Харкові, під час війни створюють набір плакатів «Що я бачу», що є своєрідними візуальними щоденниками війни. Вони виклали ці роботи для некомерційного використання в різних акціях, зокрема благодійних.

Троє старшокласників міжнародної школи Washington в місті Тайчунг, що у Тайвані, організували проєкт Coffee Kids. Хлопці продають каву в брендованих стаканчиках, а вторговані кошти передають на благодійність. Зараз ініціювали проєкт допомоги для України за тією ж схемою — на стаканчиках друкують малюнки українських дітей. Отриманий прибуток переказуватимуть в Охматдит, Будинок дитини в Чернівцях або благодійні організації.

12-річний британський підліток Габріель Кларк власноруч зробив «Чашу для України» з кольорами українського прапора. Хлопець виставив її на лотерею, учасники зібрали понад 287 тис. доларів. Отримані кошти Габріель віддасть на допомогу дітям України.

Есме та Меггі, дві маленькі сестри з англійського міста Йет, продаючи солодощі у школі та регбійному клубі, зібрали понад 400 фунтів стерлінгів (майже 16 тис. гривень) для українців, які вимушено виїхали за кордон через війну. Всі кошти діти пожертвували британській благодійній організації «Допомога Україні».

Фото: ERR.

У місті Хаапсалу, що в Естонії, діти створюють і продають штучні соняшники, щоб підтримати українських дітей-біженців, які проживають у їхньому місті.

Колін та Різ, двоє школярів з передмістя американського Бостона, з продажу українських прапорців на своєму подвір’ї зібрали понад 7 тис. доларів для українського фонду «Голоси дітей», що надає психологічну підтримку дітям, які постраждали через російську агресію.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Наталія Понеділок

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Анастасія Сєрікова

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією