Добровольці з інших країн їдуть захищати Україну

Share this...
Facebook
Twitter

Щодня від 24 лютого бійці Збройних сил України, тероборони та цивільне населення відчайдушно протистоять російським окупантам. Черги охочих отримати зброю для захисту рідних міст налічують тисячі людей. Лави добровольців щоденно поповнюють українці, які повертаються з-за кордону: за 17 днів війни до України повернулося понад 170 тисяч чоловіків.

Для посилення армії Президент України оголосив про формування Інтернаціонального легіону територіальної оборони, до якого можуть вступити іноземці з досвідом у військовій справі та участі у миротворчих місіях (деталі на платформі легіону: https://fightforua.org/). Станом на 6 березня понад 20 000 добровольців з 52 країн зохотилися долучитися до української армії.

Іраклій Окруашвілі

2 березня, попри суперечливу позицію офіційного Тбілісі, грузинські добровольці, не з чуток обізнані з «рускім міром», прилетіли обороняти Україну від країни-агресора. Разом з ними Україну захищає ексміністр оборони Грузії, Іраклій Окруашвілі. У той же час близько 400 шведів записалися в добровольці в українську армію. Разом з військовими із США, Великої Британії, Литви, Мексики та Індії вони першими стали на оборону Києва.

3000 американських добровольців зголосилися вступити до Інтернаціонального легіону. Тим часом українці вже прийняли колишніх британських морських піхотинців, а польські вояки вже нищать російських окупантів.

Попередньо 70 японців, які здебільшого служили в Силах самооборони (державні збройні сили Японії), звернулися до посольства України в Японії з бажанням обороняти Україну.

Попри те, що білоруські війська стоять на кордоні з Україною в бойовій готовності, більшість солдатів не хочуть воювати, як 8 березня засвідчили результати анонімного опитування у збройних силах Білорусі. Білоруси ж по цей бік записуються до територіальних оборон, деякі тримають оборону Києва.

Серед добровольців з інших країн поряд з українцями проти російського ворога виступають шотландці, бразильці, португальці, канадці, військові з Чеченської Республіки Ічкерії, Нідерландів, спецпризначенці з Південної Кореї та Ізраїлю, італійці, бельгійці, французи, люди з Данії, Латвії, Лаосу, Литви, Індонезії, Марокко, Німеччини, Сирії, Фінляндії.

Фото: United Hatzalah

Команда ізраїльських медиків на молдовсько-українському кордоні надає медичну допомогу біженцям.

Весь світ гуртується проти єдиного ворога.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Даша Тітарова

Редакторка тексту:

Анастасія Сєрікова

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією