Реакція українських митців на війну, яку почала РФ. Частина 13

15 червня 2022
Share this...
Facebook
Twitter

Російська армія хотіла насолити українцям, але знову щось пішло не за планом. Після обстрілів окупантів державне підприємство «Артемсіль» вимушено припинило роботу. На щастя, запаси солі завчасно вивезли, а під час атаки ніхто з працівників не постраждав.

Сіль

Сіль з найбільшого в Європі солевидобувного підприємства — фаворитка українців. Попри зростання ціни на продукт через дефіцит, наш народ цю сіль готовий купувати за будь-які гроші. А всім відомий дизайн паковання швидко став іще одним популярним символом стійкості й оптимізму українців — його обігрують ілюстратори, а бренди створюють тематичний мерч. Бо сіль кам’яна, як і дух українців.

Ілюстрація: Nato Mikeladze (instagram: @_natomikeladze_)

Ілюстрація: Oleksandr Grekhov (instagram: @unicornandwine)

Ілюстрація: Liza (Yablonska) Mykhailus (instagram: @yablonskali)

Ілюстрація: @a.nikin.art

Ілюстрація: Дар’я Артюхова (instagram: @korentotam)

Ілюстрація: @red_ruth_art

Ілюстрація: Max Moshkovsky (instagram: @moshkovsky_art)

Українські герої

Хоробрість — у крові українців. Ми століттями виборювали свободу й берегли своє всупереч усім заборонам. Нині, під час повномасштабної війни, коли Росія вже не приховує своїх загарбницьких цілей, дух українців іще міцніший, бо за нами — правда. А тому Україну не скорити, бо кожен робить усе, що може, і навіть більше, — даючи відсіч окупантам на передовій і тримаючи тил.

Бути українцем означає бути вільним і боротися за вільний світ.

Ілюстрація: Oleksandr Shatokhin (instagram: @shat.art88)

Ілюстрація: Anton Abo (instagram: @anton_abo)

Ілюстрація: @mala_malue

Ілюстрація: Hlib Aheienko (instagram: @khleborezka)

Ілюстрація: Анастасія Хаджинова (instagram: @kh.anastazia)

Ілюстрація: Jenya Polosina (instagram: @polosunya)

Ілюстрація: Tanie Andreeva (instagram: @tanie_art)

Ілюстрація: AzaNiziMazaStudio (instagram: @aza_nizi_maza)

Ілюстрація: @marinoss_art

Ілюстрація: @anavian

Роман Ратушний

Росіяни вбили нашого Героя — Романа Ратушного, але ніколи й нізащо не вб’ють його ідеї. На те, що за свої 24 роки встиг зробити цей киянин, р*сні не стане ні снаги, ні всього життя. Одні з останніх слів Романа про його ставлення до російських окупантів соцмережі забанили, але ці рядки — вже назавжди викарбувані в пам’яті українців.

У 16 років Роман Ратушний був на Майдані серед студентів, яких побив «Беркут». У 21 — очолював ініціативу «Захистимо Протасів Яр», створену проти незаконної забудови парку «Протасів Яр» у Києві. Романа переслідували, йому погрожували, але справу він таки виграв. Через 2 роки брав участь в акціях на підтримку Сергія Стерненка і після абсурдної підозри в хуліганстві отримав домашній арешт. На початку повномасштабної війни юнак продовжив боротьбу за краще майбутнє України — вступив до Сил ТрО, а потім став розвідником другого мотопіхотного батальйону 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр».

Кияни зустрічали тіло Романа на колінах, із прапорами та фаєрами. Багато хто чекає на появу у столиці вулиці, названої на честь сміливого активіста. Таку пропозицію в соцмережах озвучив письменник Євген Лір, деякі депутати її підтримали.

Роман Ратушний, який загинув під Ізюмом 9 червня, назавжди залишиться молодим. Ще одна втрата, яку українці ніколи не пробачать росіянам.

Ілюстрація: Oleksandra Rodionova (instagram: @nirixasha_art)

Ілюстрація: @sazha_sazhynska

Ілюстрація: Антон Логов (instagram: @antonlogov)

Ілюстрація: Дарія Луцишина (instagram: @odarka_lu)

Ілюстрація: Maya Solntseva (instagram: @maya_solntseva)

Ілюстрація: @artitwithportrait

Ілюстрація: @art_lina_ua

Ілюстрація: @caromay007

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анна Яблучна

Катерина Пташка

Контент-менеджерка:

Анастасія Жохова

Слідкуй за експедицією