Share this...
Facebook
Twitter

Чернігів допомагає, підтримує, консультує військових і цивільних, піклується про чотирилапих, донатить, волонтерить і наближає перемогу.

Пропонуємо добірку корисних ініціатив, що допоможуть адаптуватися до умов повномасштабної війни й організувати свій побут у Чернігові якомога безпечнішим і комфортнішим.

Офіційні канали інформування

В’ячеслав Чаус/Чернігівська ОДА (ОВА)

Телеграм-канал голови Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслава Чауса, де можна оперативно отримувати новини Сіверщини: щоденні дайджести, важливі оголошення, звіти про виконану роботу тощо. Також інформують про повітряні тривоги в місті.

Чернігівська ОВА

Офіційний сайт Чернігівської обласної військової адміністрації, де можна знайти актуальні новини Сіверщини і слідкувати за щоденними повідомленнями Президента України. У розділі «Захисникам України» — інформація про допомогу ветеранам АТО/ООС. Також на сайті можна знайти інформацію про обласні програми, різні конкурси проєктів для ГО, способи отримання безкоштовної правової допомоги тощо.

Мапи укриттів

Захисні споруди цивільного захисту Чернігова

Актуальна інформація про розміщення сховищ у місті.

Офіційний веб-портал Чернігівської міськради

У розділі «Захисні споруди» — перелік і мапа найпростіших укриттів у житлових будинках (підвальні й технічні приміщення).

Волонтерство

БУР Чернігів

Чернігівський осередок волонтерського руху Будуємо Україну Разом (БУР), в межах якого волонтери прибирають завали, відновлюють будівлі, роблять косметичні ремонти, годують тварин тощо. Організовують молодіжний простір для розвитку і відпочинку.

За актуальними запитами допомоги слідкуйте в соцмережах осередку БУР в інстаграмі та фейсбуці. Допомогти БУРівцям може кожен охочий, долучившись до їхньої роботи або підтримавши донатом.

БоМожемо

Об‘єднання добровольців «БоМожемо» допомагає розбирати завали та відбудовувати пошкоджені домівки. Можна доєднатися до них, щоб допомогти іншим або ж залишити свій запит про допомогу у спільному чаті. Також волонтерів можна підтримати фінансово.

Гуманітарна допомога

БФ «Roket Team»

Благодійний фонд, що допоможе:

– отримати продукти першої необхідності в пунктах гуманітарної допомоги та адресно;
– облаштувати житло або знайти тимчасове;
– забезпечити укриття їжею, водою, гігієнічними засобами, генераторами, спальними мішками тощо;
– отримати їжу для тварин вдома та у притулках.

Залишити заявку про допомогу або підтримати роботу фонду благодійним внеском можна на сайті.

БФ «Іскра Добра»

Допомагають продуктовими наборами вразливим групам населення: людям з інвалідністю, сім’ям військовослужбовців, які втратили годувальника, пенсіонерам від 65 років, ВПО й тим, хто втратив житло внаслідок бойових дій. Також команда відбудовує зруйновані будинки Сіверщини.

ГО «DUSHA.UA»

Культурно-мистецька фундація, що після російського вторгнення почала волонтерити. Команда забезпечує цивільних, військових і медзаклади гарячою їжею, засобами тактичної медицини, медикаментами, одягом та засобами гігієни. Також надають психологічну допомогу людям регіону, зокрема влаштовують чимало арт-терапевтичних мистецьких акцій.

Після деокупації Чернігова почали допомагати з провізією жителям довколишніх населених пунктів.

БФ «Рокада»

Чернігівський осередок благодійного фонду допомагає жителям міста та внутрішньо переміщеним особам (ВПО) речами першої необхідності (продуктові набори, матраци, ковдри, засоби гігієни тощо). Також надають набори будматеріалів для швидкого ремонту будівель, пошкоджених внаслідок війни.

Свій за свого

Фейсбук-група для взаємопідтримки людей Чернігова і довколишніх населених пунктів. Тут можна просити про допомогу і допомагати навзаєм: ліками, засобами гігієни, побутовою технікою, транспортом тощо.

«Поряд»

Портал, де зібрано різні запити на допомогу від жителів Чернігова. Є змога залишити свій, а також зв’язатися із тими, хто потребує продуктів, одягу, засобів гігієни тощо.

Центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних

Громадська організація надає безкоштовне тимчасове житло, розвозить гарячі обіди та постачає гуманітарну допомогу (одяг, взуття, ліки та санітарні засоби) сім’ям, які цього потребують.

«Чернігівська мережа»

Благодійна організація заснувала ініціативу «Food for life 2022», завдяки якій можна отримати гуманітарну допомогу. Також «Чернігівська мережа» робить безкоштовні тести на ВІЛ і гепатит.

Допомога військовим

Єдиний Волонтерський Центр

Спільна ініціатива громадських організацій, приватних підприємців, бізнес-організацій і громадян, які оперативно допомагають бійцям Сіверщини та їхнім рідним. Збирають на дрони, генератори, медикаменти, плетуть сітки та постачають все це на передову.

Чернігівський обласний центр крові

Тут можна здати кров, щоб врятувати життя військовим і цивільним, які постраждали внаслідок війни. На сайті зібрана вся інформація, що допоможе підготуватися до процедури.

Допомога тваринам

Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин»

Комунальне підприємство Чернігівської міськради, де стерилізують безпритульних тварин, доглядають за ними після операції і шукають їм нових господарів. Організовують толоки (безоплатну гуртову роботу), де всі охочі чистять вольєри, косять траву, заготовляють дрова тощо. Підтримати центр можна донатами.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Владислава Івченко

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Вікторія Дідковська

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією