Share this...
Facebook
Twitter

Уже більш як 4 місяці триває російсько-українська війна. Ворожі ракети загрожують усій території України, на сході та півдні точаться важкі бої. Одним із ключових гуманітарних форпостів півдня є Одеса: у різний час від початку повномасштабного вторгнення сюди переїжджали люди із Подніпров’я та Запоріжжя, Таврії, Полісся.

Ми зібрали перелік корисних ініціатив, які допомагають новим жителям міста й одеситам знайти підтримку та надати її.

Офіційні канали інформування громадян

Суспільне Одеса

Новинний сайт і телеграм-канал національного мовника з актуальною інформацією про події в Одесі й області.

Сповіщення Одеса. Офіційно

Телеграм-канал, що сповіщає про повітряну тривогу.

Одеса. Офіційно

Телеграм-канал із актуальними новинами та коментарями органів місцевої влади. Також є англомовна версія каналу.

Допомога військовим

«Заради миру в Україні»

Проєкт ГО «З надією в майбутнє», що запрошує охочих плести маскувальні сітки та костюми-кікімори.

«Паляниця»

Волонтерський рух, активісти якого закуповують амуніцію, проводячи аукціони, розіграші та цільові збори коштів. Із благодійною метою виставляють найрізноманітніші речі — від прикрас ручної роботи до декоративних набоїв із написом «Слава Україні».

«Корпорація монстрів»

Благодійний фонд, що допомагає військовим зі спорядженням і обладнанням для боротьби з ворогом (рації, дрони, медичні набори для бойових медиків).

Також активісти збирають тактичні аптечки й обладнання для госпіталів. Внутрішньо переміщеним людям, сім’ям учасників бойових дій, малозабезпеченим родинам, дітям-сиротам, самотнім матерям, багатодітним сім’ям, людям, що потрапили в складні життєві обставини, фонд надає одяг, ліки, гігієнічні набори.

Допомога тваринам

Одеса-Допомога тваринам-жертвам війни

Телеграм-канал громадської організації Animals SOS Odessa, що об’єднує тих, хто готовий допомагати тваринам із тими, чиї домашні улюбленці потребують допомоги.

Гуманітарна допомога

!
Звертаючись по допомогу в гуманітарні штаби, беріть із собою документи, що посвідчують особу.

«Гостинна Хата»

Волонтерський штаб, де можна отримати продуктові набори, медикаменти, гігієнічні засоби та постільну білизну людям, які приїхали із зон активних бойових дій, людям з інвалідністю, багатодітним сім’ям і пенсіонерам. Працюють під гаслом «Ви — не біженці, ви — гості Одеси».

«Добрий Самарянин»

Благодійний фонд, що допомогає ветеранам, сім’ям у кризовій ситуації, літнім самотнім людям за межею бідності, дітям у школах-інтернатах Півдня, дітям з інвалідністю та літнім людям у будинках милосердя. Фонд видає продуктові набори та закриває потреби в медикаментах. Нещодавно організація відкрила «Літній дитячий хаб», куди внутрішньо переміщені люди можуть відправити дітей.

Благодійний фонд Platinum Dobro Україна

Гуманітарний центр, що допомагає передусім породіллям, багатодітним матерям, сім’ям із дітьми з «гарячих» точок, дітям з інвалідністю. Можна отримати дитяче харчування та засоби особистої гігієни.

«Люди Ікс»

Благодійний фонд надає одяг, продукти, ліки й інші речі, що їх можуть потребувати багатодітні сім’ї, люди літнього віку чи мами, які виховують дітей самі.

«Добре серце»

Волонтерська ініціатива, яка допомагає внутрішньо переміщеним людям одягом, взуттям, дитячими візочками, засобами гігієни, посудом, спальною білизною, дитячим харчуванням та іграшками.

Волонтери Одеси

Проєкт волонтерської організації «Мрія Вільних Людей». Працюють у 4 напрямах: здоров’я (психологічна та медична допомога); допомога одеситам (одяг та їжа); допомога переселенцям (евакуація та психологічна підтримка); військовим (забезпечення амуніцією).

СпівДія Хаб Одещина

Волонтери Хабу допомагають цивільним в Одесі, Причорномор’ї й Таврії (транспортують, сортують, роздають гуманітарну допомогу). Для військових готують гарячі обіди, плетуть маскувальні сітки, шиють медичні сумки, балаклави, футболки тощо.

Українська волонтерська служба (Одеса)

Телеграм-чат, де можна публікувати свої оголошення про пошук волонтерів, подати заявку на адресну допомогу та дізнатися про потреби та можливості волонтерства, а також контакти постачальників амуніції.

Працевлаштування

Центр сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб

На базі Центру інтегрованих послуг працює муніципальний Центр сприяння в працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб. Тут можна дізнатися, як пройти навчання, перекваліфікацію та соціальну адаптацію. Звертатися можуть не тільки одесити, а й люди з різних регіонів, які наразі мешкають у місті.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анна Ситнікова

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Анастасія Сєрікова

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією