Share this...
Facebook
Twitter

Під час Першої і Другої світових воєн листи від рідних були очікуваною і цінною реліквією для військових на фронті. В Україні, що перебуває у стані війни з Росією з 2014 року, теж з’явилася така традиція. Малі й дорослі українці пишуть і надсилають листи не лише знайомим солдатам, адже хочуть подякувати всім захисникам і захисницям, а також розповісти, як цінують їхній вчинок.

Флешмоби з написання листів захисникам повсюдно організовують у навчальних закладах України. Підхоплюють цю ініціативу і компанії. Наприклад, Укрпошта запустила проєкт, завдяки якому кожен охочий міг надіслати листівку військовослужбовцям в гарячі точки, а також медикам, рятувальникам, представникам тероборони та комунальних служб по всій країні. На початку червня навіть вийшла друком збірка творів дітей Луганщини про українських захисників. Передмову до книги, яку передадуть на фронт, написав Головнокомандувач ЗСУ — генерал Валерій Залужний, зазначивши: «Дорогі діти всієї України! Ми боремося за вас, за ваше майбутнє, ваше право жити у власній державі та втілювати свої дитячі мрії. Ми б’ємося за нашу землю, щоб не залишити війну у спадок вам. Нам всім зараз важко, дуже важко — але вже точно ніколи не буде соромно. Луганщина буде вільною. Памʼятайте про ціну, яку ми кладемо на вівтар для вас, заради Перемоги!».

Платформи, на яких можна залишати послання захисникам, роблять і віртуальними. Так дніпрянка Олександра Лєтова створила онлайн-платформу «Привіт, воїне!», де кожен охочий може подякувати й підтримати українських військових, відправивши їм листа, завантаживши фото або малюнок. Волонтери модерують платформу, публікуючи листи на сайті, а також верстають їх так, щоб можна було роздрукувати і відвезти на фронт.

Зібрали для вас найбільш зворушливі звернення з ресурсу «Привіт, воїне!», під кожним з яких може підписатися багато українців. Авторська орфографія повідомлень збережена.

Українці пишуть листи захисникам. Частина 1

Дякую, що ви захищаєте нашу землю від путінцкої навали! Я вас люблю. Я хочу, щоб ви вернулися живими. Ви мої герої. Слава Україні! Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам!

Максим

Любі наші захисники! Сьогодні ходили гуляти до парку з мамою і татом. На вулиці співали пташечки, яскраво світило сонечко і на хвилину здалося, що війни немає. Але мама з татом кажуть, що заради того, щоб ми могли собі спокійно гратися, ви кожного дня і навіть вночі віддаєте всі свої сили і можливості. Щиро дякуємо вам.

Захар і Улянка

Привіт, Воїне! Дуже хочу, щоб Ти повернувся живим! Я впевнена, що наша Україна переможе! Цього котика зліпила для тебе.

Марія

Хочу Вам подякувати за те, що захищаєте нашу Україну від поганих людей-росіян. Я зараз не вдома, бо мусив поїхати з сестричкою та мамою у Польшу, але дуже хочу повернутись у свій дім. Дякую, що виганяєте недобрих людей з нашої країни, щоб ми повернулись. Я молюся зі своєю родиною за вас і ваші сили.
Обіймаємо!

Матвій

Завдяки вашій мужності, хоробрості, відвазі ми маємо змогу дихати свіжим повітрям. Слова вдячності — це найменше, що ми можемо зробити для вас. Після повернення додому обов’язково нагодуємо вас морозивом або солодкою ватою.

Аня

Любий воїне! Дякую за спокійний сон, за те, що можу бачити й обіймати своїх рідних та близьких людей, що можу посміхатись (хоч важко), займатися улюбленою справою та молитися за тебе. Якщо втратиш віру і надію, згадай, що ти вже ГЕРОЙ для кожної дитини, якій даруєш життя кожного дня. Бережи себе та повертайся живим! Твоя родина чекає на тебе і молиться за тебе, а я приєднуюся до них. Слава Україні! Слава нації! Все буде Україна! ??

Дарця

Дякуємо нашим військовим! З вами нам ніякий руський воєнний корабль не страшний.

Даша і Наталя

Дорогі наші Захисники. Я дякую кожному з Вас за те, що ризикуючи власним життям, захищаєте нашу Батьківщину. Я дуже вірю, що настане скоро мир. Вірю у вашу мужність, спритність та відвагу. Ви дуже сміливі та сильні.

Єгор

Дякую вам, що захищаєте наші дупці. Довіряю вам як нікому! Дуже вдячна за все, що ви для нас робите. Я вас просто обожнюю, я фанатка кожного та кожної з вас. Дякую за кожну вбиту м*скалоту, яка встала на нашу землю. Дякую, щиро дякую ❤️

Настя

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Анна Яблучна

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією