Як «Повернись живим» прискорює розпад Росії

Share this...
Facebook
Twitter

З початку російської агресії проти України у 2014 році фонд «Повернись живим» допомагає українській армії. З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року команда фонду працює над закупівлею обладнання для війська, допомагає евакуювати мирне населення з Києва, допомагає ЗСУ з обладнанням для аеророзвідки та підсилює інформаційне висвітлення ходу війни.

У 2014 році «Повернись живим» починався із безіменної закупки бронежилетів одним із засновників Віталієм Дейнегою. Зараз фонд є одним із найбільших в Україні: систематично забезпечує бійців необхідним спорядженням (від коптерів до автомобілів), долучається до системної реформи Збройних Сил України, сектору безпеки та оборони, займається аналітикою, підтримує ветеранів і працює з медійною складовою. Тарас Чмут, нинішній директор «Повернись живим», неофіційно називає організацію «Фондом компетентної допомоги армії», адже за вісім років війни працівники фонду набули величезного досвіду волонтерської діяльності. До 24 лютого «Повернись живим» спеціалізувалися на оснащенні армії засобами для розвідки і спостереження, маючи добре відпрацьовані схеми постачання допомоги і контролю за нею. Станом на 2021 рік кожна бригада, яка перебувала на лінії зіткнення, майже на 50% була укомплектована тепловізорами від організації.

Під час повномасштабного вторгнення

Тарас Чмут згадує, що першу добу російського вторгнення ніхто не знав, що відбувається і що зараз потрібно ЗСУ. Потім працівники фонду скупили у Києві все, що потенційно могло знадобитися на фронті, евакуювали офіс і продовжили робити свою справу. Зараз організація працює в режимі воєнного часу: здійснює закупівлі по всьому світу і передачі необхідного обладнання в тисячах одиниць, евакуює цивільне населення з Києва, координує людей між собою, висвітлює війну в Україні. Волонтерська діяльність «Повернись живим» є безпрецедентною за своїми масштабами: наприклад, 21 квітня Тарас Чмут на своїй сторінці повідомив про підписання фондом підписав угоди на виробництво 25 безпілотних літальних комплексів «Лелека-100» вартістю приблизно 45 мільйонів гривень.

На думку Тараса, за перші тижні повномасштабного вторгнення їм вдалося виконати своє попереднє завдання — допомогти ЗСУ бути сильнішими у цій війні. Зараз «Повернись живим» намагається максимально забезпечити силовиків усім для перемоги. Тарас впевнений: на першому етапі війни ми вже перемогли.

— Та перемога, яку ми зараз маємо, — це завдяки українському народу. Україна готова зараз боротися до останнього, без якихось поступок, без якихось мінських домовленостей, без якихось компромісів. Україна буде боротися до останнього громадянина, який готовий тримати зброю в руках.

Share this...
Facebook
Twitter
Share this...
Facebook
Twitter

Про це ж свідчать і цифри: За 60 днів від початку повномасштабного вторгнення, небайдужі перерахували фонду «Повернись живим» 3 мільярди 118 мільйонів 705 тисяч 697 гривень. Саме єдність народу і віддача щодня примножує наші успіхи та наближає перемогу:

— Це національна війна, коли воюють всі. Воюють не Збройні Сили — воюють всі, воює вся держава, вся країна. І це вселяє надію на те, що в майбутньому можна перейти в контрнаступ, повернути свій Донбас, повернути свій Крим. А там, можливо, і розвалити Росію.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Софія Панасюк

Редакторка тексту:

Анастасія Гулько

Шеф-редакторка:

Євгенія Сапожникова

Продюсерка проєкту:

Карина Пілюгіна

Режисер монтажу,

Оператор:

Олег Сологуб

Режисер:

Микола Носок

Звукорежисерка:

Анастасія Климова

Більдредактор,

Фотограф:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією