Що таке Spend With Ukraine і як він зміниться під опікою Ukraїner

20 червня 2025

«Ми закликаємо пишатися своїм і популяризувати своє у світі» — журналістка та комунікаційниця Юлія Тимошенко, яка в червні 2025-го стала керівницею проєкту Spend With Ukraine розповідає, як зміниться ініціатива, перейшовши під опіку Ukraїner International.

Підсилити економіку та гучно заявити про українське світу, формуючи чи підсилюючи так симпатію до України — те, що дасть нашій країні змогу вистояти й оборонятися в довгостроковій перспективі. Саме тому ще в перші місяці повномасштабного вторгнення з’явилася некомерційна організація Spend With Ukraine і однойменна вебплатформа, що представляє й популяризує українські експортоорієнтовані компанії. Spend With Ukraine пропонує іноземцям купувати українські товари й послуги, які їм до душі, підтримуючи так нашу країну.

Що варто знати про Spend With Ukraine і чи є в Україні схожі ініціативи?

Spend With Ukraine — це платформа, яка об’єднує найкрутіші українські бізнеси з різних галузей: від IT, фешн-індустрії до сфери послуг.

Щодо аналогів: є блоги, сторінки в соцмережах і навіть платформи, які популяризують українські бренди всередині нашої країни. Серед них доволі популярні виробники одягу й товарів для дому. Утім, настільки активно, як це робить Spend With Ukraine, та з орієнтацією на закордонну авдиторію — на такі ініціативи я ще не натрапляла.

Як досвід Ukraїner сприятиме просуванню українських брендів?

Ініціативою Spend With Ukraine опікується Ukraїner International. Це один із напрямів роботи Ukraїner (окрім української редакції та видавництва), команда якого просуває українські наративи за кордон і популяризує українську культуру у світі.

Завдяки напрацьованому у продакшені досвіду ми можемо знімати й випускати цікавий контент, а сьогодні це запорука більшості успішних промо. Ініціатива Spend With Ukraїner може чудово доповнювати (або й формувати) уявлення іноземців про українські бізнеси.

Як виникла ідея про взаємодію зі Spend With Ukraine?

Андрій Клен та Ярослав Ажнюк, співзасновники відомого українського стартапу PetCube, заснували Spend With Ukraine на початку 2022 року. А 2024-го почали думати про те, що ініціативі потрібно дати нове дихання, тож запропонували Ukraїner керувати їхньою платформою і створювати для неї контент.

Що спільного між Spend With Ukraine та Ukraїner?

Ми закликаємо людей пишатися своїм і популяризувати своє у світі.

Книжки видавництва Ukraїner, наприклад, українці дуже часто везуть за кордон, щоб показувати у такий спосіб Україну друзям, знайомим або своїй спільноті в інших куточках світу. Якось під час фестивалю «Книжковий Арсенал» я говорила з Олексієм Ерінчаком, засновником мережі книгарень «Сенс». Він сказав, що до них постійно приходять українці й іноземці та питають, які книжки про Україну англійською мовою взяти з собою в закордонні поїздки. І виявляється, дехто вже багато разів привозив із собою книжки від Ukraїner, тому зараз шукає щось нове.

Фото: Христина Кулаковська.

Роль Spend With Ukraine зокрема й у інформуванні українців про такі речі та сервіси. Адже всі вони — це один із дуже дієвих способів розказати про Україну за кордоном, тобто заодно і промотувати нашу країну в такий спосіб. А в нинішніх реаліях — це не тільки про формування симпатій іноземців до нас, а й підсилення їхньої мотивації нас підтримувати.

Завдяки матеріалам Ukraїner, які Ukraїner international перекладали на понад 10 мов, багато іноземців дізналися, зокрема, про українські феномени культури, традиції та про унікальні місця в Україні. Spend With Ukraine має схожу мету — відкривати для іноземців Україну, але через наші бізнеси й підприємців.

Як тепер працюватиме ця ініціатива?

— Spend With Ukraine — це самостійний проєкт, над яким поки що працює тільки невелика команда Ukraїner International. Він має автентичну айдентику та свій стиль комунікації, який не завжди схожий на той, що застосовує Ukraїner у своїх матеріалах. Хоча ми, звісно, маємо певні спільні цілі та цінності.

Spend With Ukraine — більш неформальний проєкт. Важливо зацікавлювати іноземців і боротися з так званою втомою від війни за кордоном. І це потрібно робити через позитивні меседжі. Якщо медіа Ukraїner висвітлює різні події з України, в яких подекуди дуже складно знайти позитив, то Spend With Ukraine — це завжди про позитивне позиціонування. Spend With Ukraine не оминає тему війни, проте зосереджується на темах української стійкості, креативу та оптимізму.

Зараз у проєкту є вебсайт на кшталт каталогу, який репрезентує українські бізнеси, та сторінки в соцмережах. У планах — запуск ютуб-каналу з інтерв’ю та документальними відео, присвяченими українським брендам. Це, звісно, потребує багато ресурсу, який ми сподіваємося наростити. Поки що команда Spend With Ukraine фокусується на соцмережах і коротких відеоформах.

Скриншот сайту Spend With Ukraine.

Ще в нас є мрія — випустити книжку про найбільш відомі українські бізнеси в абсолютно різних сферах, яку також перекладемо для іноземців.

У чому полягає ваша роль як керівниці Spend With Ukraine?

Я займаюся стратегією цього проєкту, зокрема комунікаційною, розвитком спільноти. Вибудовую загальне бачення роботи проєкту.

Зараз активно займаюся контентом. Згодом більше фокусуватимуся на розвитку спільноти й оцінюванні того, наскільки Spend With Ukraine може бути корисний українській бізнес-спільноті, яка вже є на платформі. Також намагатимуся зрозуміти, які є перспективи розвитку цього проєкту через 5-10 років.

У мене вже є певні ідеї щодо того, як, наприклад, Spend With Ukraine підсилюватиме маленькі українські бізнеси, які планують розширюватися за кордон.

Наскільки українські товари й послуги унікальні й конкурентні?

Більша частина мого гардеробу й аксесуарів — це речі українського виробництва. Тут надаю повну перевагу українським брендам. Якщо постає вибір між українським товаром та іноземним, я завжди прагну обрати український.

Говорячи про бізнеси, які надають креативні послуги, про бренди одягу, аксесуарів чи декору для дому, важливо відмітити, що українці дуже креативно і вміло підходять до переосмислення власної культури, історії, і це помітно в наших виробах та в сервісі. Завдяки цьому, на мою думку, український виробник дуже сильно вирізняється на закордонному ринку, адже зараз існує великий попит і тренд на такого роду унікальність, індивідуальність, розкриття глибоких сенсів у речах.

Навіть попри війну умови виробництва продукції в Україні значно кращі, ніж у країнах, що розвиваються, де виробляється велика частина товарів відомих зарубіжних брендів, що їх можна знайти в масмаркетах. Щоправда, наші товари зазвичай коштують дорожче, ніж, наприклад, китайські. Але тут дуже важливо пояснювати іноземцям, чому речі з Китаю часто дешевші, ніж будь-які інші. Саме це також може робити Spend With Ukraine.

Яким має бути український бізнес, щоб потрапити на платформу Spend With Ukraine?

Потрібно відповідати кільком ключовим критеріям: мати доставку товарів за кордон (за винятком таких країн як Росія, Білорусь тощо), англомовну версію сайту, аби іноземці могли легко зорієнтуватися без перекладача, а також якісний продукт чи сервіс. Ми оцінюємо, чи це той рівень українського виробництва, який хочемо показати світові.

Наголошую, що Spend With Ukraine не просуває мілітарну продукцію та зброю. Орієнтуємося на середньостатистичного іноземця, якому цікаво дізнаватися про нові культури, нові речі, на того, хто шукає щось автентичне.

Охочі долучитися до Spend With Ukraine можуть писати на пошту info@spendwithukraine.com. Ми надішлемо анкету, після заповнення якої наша команда детально ознайомиться з вашим бізнесом.

Як авдиторія Ukraїner може підтримати проєкт Spend With Ukraine?

Завжди радо вітаємо поширення нашого контенту у соцмережах, серед друзів, особливо, якщо серед них є іноземці.

Проєкту також потрібна стала фінансова підтримка, адже ми плануємо збільшити команду. Ми відкриті до співпраці зі свідомими, відповідальними бізнесами. У майбутньому плануємо додати опцію платної підписки для бізнесів, завдяки якій можна буде користуватися певними перевагами платформи Spend With Ukraine.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Автор тексту,

Інтерв’юер:

Кирило Дудко

Авторка тексту,

Інтерв’юерка:

Іванна Пашко

Редакторка тексту:

Наталія Понеділок

Шеф-редакторка,

Випускова редакторка:

Анна Яблучна

Координаторка фотографів,

Більдредакторка:

Софія Соляр

Контент-менеджерка,

Координаторка контент-менеджерів:

Катерина Юзефик

Графічна дизайнерка:

Наталія Сандригось

Координаторка продюсингу,

Керівниця проєктів:

Марина Мицюк

Копірайтерка:

Софія Котович

Операційна менеджерка:

Людмила Кучер

Комунікаційна менеджерка:

Анастасія Єрастова

Керівниця з маркетингу та комунікацій:

Карина Байдалоха

Фінансова спеціалістка:

Світлана Ременець

Тетяна Ушакова

Бухгалтерка:

Олена Михалійчук

Юристка:

Ксенія Медріна

Архіваріуска:

Анастасія Савчук

Слідкуй за новинами Ukraїner