Share this...
Facebook
Twitter

Війна, яку розпочала Росія проти України 24.02.2022 року стала наймасштабнішим збройним конфліктом у Європі з часів Другої світової.

Ця війна вже назавжди змінила світ і продовжує це робити. А саме:

1. Швеція направить Україні військову допомогу, зокрема протитанкову зброю, шоломи та бронежилети. Востаннє ця нейтральна країна постачала зброю в зони конфлікту 83 роки тому, у Фінляндію, на яку напав СРСР.

2. 28.02.2022 року Генасамблея ООН зібралася на екстрену сесію, де засудила військові напади Росії на Україну. Eкстренна сесія стала першою за 25 років і лише 11-ю такою в історії ООН.

3. ЄС надасть Україні летального озброєння на 500 мільйонів євро і допомоги у розмірі 50 мільйонів євро (товари нелетального призначення). Такий крок є безпрецедентним для ЄС і першим в історії. ЄС використовуватиме спеціальний «Європейський фонд миру» обсягом більше 5 мільярдів євро.

4. Німеччина відмовляється від багаторічної практики блокування поставок озброєння в зони військових конфліктів і вирішує постачати Україні протитанкову та протиповітряну зброю, а також дозволить Нідерландам та Естонії надіслати Україні реактивні системи залпового вогню та гаубиці. Через післявоєнну провину, Німеччина займала дуже обачну позицію щодо конфліктів на світовій арені.

5. Швейцарія відмовилась від нейтралітету і приєдналася до санкцій ЄС проти Росії: конкретних осіб і компаній, заморожуючи їхні активи на своїх рахунках та закриваючи небо російським літакам. Негайні фінансові санкції почали діяти проти президента Росії, прем’єра та міністра МЗС. Швейцарський політичний ізоляціонізм коренями сягає приблизно двох століть.

6. Уряд Норвегії ухвалив рішення надіслати протитанкову зброю в Україну. Це рішення скасовує політику Норвегії, що діяла з 1950-х років. Раніше країна не надсилала зброю країнам, що не є членами НАТО і перебувають у стані війни чи збройного конфлікту.

7. Фінляндія як ніколи близька до членства в НАТО. Фінляндія довго трималась позаблокового статусу, але війна РФ проти України все змінила: прем’єрка країни повідомила, що питання вступу до НАТО наразі розглядається.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анастасія Матвієць

Редакторка тексту:

Євгенія Сапожникова

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Анастасія Жохова

Слідкуй за експедицією