А был ли мальчик? Росія не поспішає визнавати свої втрати

Share this...
Facebook
Twitter

«Ти хотів землі цієї, тож тепер змішайся з нею», — ці слова з пісні «Колискова для ворогів» української співачки СТАСІК для тисяч російських військових стали реальністю. «Друга армія світу», що розпочала повномасштабну війну з Україною, з перших днів вторгнення замовчує кількість своїх загиблих і відмовляється забирати їхні тіла, щоб родичі могли поховати їх на «вєлікой родінє».

Приблизно 17 000 військових — таку орієнтовну кількість втрат російської армії фіксує Міністерство оборони України станом на 28.03.2022. З кожним днем ця цифра зростає.

Типовими комунікаційними прийомами РФ є фрагментарність подання інформації, постійне переконування в доблесті російської армії і спростування даних від Міноборони України.
Інформацію про смерті російських військових першими оприлюднюють не урядові джерела РФ, а регіональні медіа чи просто люди, які знали загиблого особисто.

21.03.22 — пропагандистське видання «Комсомольская правда» опублікувало й невдовзі одразу видалило матеріал про те, що на війні в Україні загинуло вже близько 10 000 російських військовослужбовців, а ще понад 16 000 — поранені.

25 березня Росія офіційно озвучила цифру — 1351 загиблий.
У той же час Генеральний штаб ЗС України повідомляв про понад 16 000 втрат особового складу противника.

Кількість жертв із кожним днем приховувати стає все складніше: працюють українські інфовійська, телеграм-канал «Груз 200» невпинно поповнюється, а родичі військових телефонують на гарячу лінію «Повернись живим з України» ще з перших годин її запуску.

Появу інформації про розмір виплат сім’ям загиблих у ході так званої «спецоперації» можна вважати першим кроком до визнання факту військових втрат Росії.

На випадок, якщо росіянам захочеться дізнатися або ж розповісти більше, у Кримінальному кодексі РФ уже з’явилася нова стаття, згідно з якою за фейки про російську армію або дії, спрямовані на її дискредитацію, можна отримати строк 3–15 років виправної колонії.

У закордонних медіа почала ширитися інформація про використання російською армією пересувних крематоріїв, аби приховувати реальні втрати.

Українці змушені ховати у немаркованих братських могилах покинуті тіла російських військових, щоб продукти розкладання не загрожували здоров’ю місцевих мешканців .

У телеграм-каналі «Горюшко» публікують дані про російських військових, які загинули під час війни в Україні. Це неофіційний канал, автори каналу беруть інформацію з відкритих джерел.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Євгенія Сапожникова

Контент-менеджерка:

Анастасія Жохова

Слідкуй за експедицією