Як Херсон чинив опір окупації?

28 листопада 2022
Share this...
Facebook
Twitter

11 листопада Сили оборони звільнили Херсон від російських окупантів. Наша команда однією з перших серед журналістів вирушила в експедицію Таврією, щоб задокументувати історії спротиву херсонців, які мужньо чинили опір загарбникам.

Ми зустрілися з Андрієм Кованим, пресофіцером поліції у Херсонській області, який розповів про те, як із побратимами піднімав український стяг над звільненим містом і як на це реагували херсонці. Познайомилися з місцевими мешканцями, які поділилися спогадами про життя під окупацією, розповіли про акції протесту проти РФ, а також про псевдореферендум і тих, хто насправді брав участь у цьому «волевиявленні». Крім цього, ми побували в приміщенні, де російські загарбники влаштували катівню, і познайомилися з Федором Синяковим — одним із тих, кого тут незаконно утримували.

Під час окупації в Херсоні активно діяв рух спротиву «Жовта стрічка». Нам вдалося поспілкуватися з двома його засновниками. Чоловіки розповіли про організовані ними мітинги та інші акції, які підтримують бойовий дух жителів захоплених територій і лякають загарбників.

Ця серія є дійсно особливою, адже Херсон був одним із тих міст, яким ми присвячували відеоролики і музичні кліпи у межах спецпроєкту «Хоробрі міста». Херсон повернувся додому. Впевнені, що воїни ЗСУ звільнять кожен український тимчасово окупований населений пункт.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Дарина Мудрак

Шеф-редакторка:

Наталія Понеділок

Продюсерка проєкту:

Карина Пілюгіна

Христина Кулаковська

Фотограф:

Юрій Стефаняк

Олег Марчук

Оператор:

Роман Климчук

Операторка:

Ольга Оборіна

Режисерка монтажу:

Надія Мельниченко

Режисер:

Микола Носок

Звукорежисерка:

Анастасія Климова

Авторка обкладинки:

Катерина Пташка

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією