Share this...
Facebook
Twitter

Продовжуємо публікувати добірки корисних ініціатив, які допомагають людям у різних містах призвичаїтися до нових обставин життя під час війни.

Адже вже більше чотирьох місяців українці переформатовують свою рутину, щоб швидше адаптуватися. Ця добірка — про Дніпро.

Офіційні канали інформування громадян

Валентин Резніченко / Дніпропетровська ОДА (ОВА)

Telegram-канал із актуальними в воєнний час новинами міста й області.

СИРЕНА. ДНІПРО

Telegram– та Viber-канали, що сповіщають про повітряну тривогу.

СТОП ФЕЙК ДНІПРО

Telegram– та Viber-канали, де спростовують фейкову інформацію, зокрема про російсько-українську війну. Можна пропонувати свої новини і спростування за допомогою бота для зворотнього зв’язку.

Допомога цивільним

Молодіжний центр Дніпра / СпівДія хаб Дніпро

Волонтерська організація, що надає харчі, одяг, гігієнічну продукцію тощо постраждалим від війни. Також у хабі проводять психологічні консультації для внутрішньо переміщених осіб і жителів Дніпра. Щоб отримати допомогу, потрібно заповнити анкету на сайті або написати в Telegram.

Українська волонтерська служба (Дніпро)

Телеграм-чат, де можна публікувати свої оголошення про пошук волонтерів, подати заявку на адресну допомогу, дізнатися про можливості волонтерства чи іншу корисну інформацію, як-от контакти постачальників амуніції.

Координаційний штаб волонтерів Дніпра

Штаб, який об’єднує та координує різні волонтерські ініціативи. Наприклад, ті, що забезпечують гуманітарні та логістичні запити ЗСУ, переселенців чи медичних закладів. Також працюють з іншими штабами по Україні. До штабу можна звернутися і щоб отримати допомогу, і щоб надати її.

Карітас Донецьк у місті Дніпро

Благодійна організація існувала ще задовго до початку російсько-української війни, а в 2015 році вимушено переїхала з Донецька до Дніпра. На базі ініціативи працює Єдиний центр соціальних послуг, де можуть отримати допомогу внутрішньо переміщені особи (ВПО) та містяни вразливих категорій. Також організація пропонує дитячий простір, благодійну їдальню, консультації з працевлаштування, догляд на дому для важкохворих людей та людей з інвалідністю.

КУСТ

Штаб повного циклу, що розпочав свою роботу 26 лютого 2022 року, переформатувавши міську ініціативу «КУСТ — Культурна Столиця». Повний цикл, за словами волонтерів, передбачає те, що тут вимушеним переселенцям допомагають не тільки з їжею, житлом та одягом, але й із працевлаштуванням, освітою та організацією дозвілля.

Starenki

Благодійний Фонд, що діє зокрема в Дніпрі та громадах навколо міста. Надає продуктові та побутові набори допомоги самотнім літнім людям.

Coworking Space

Коворкінг, де усі охочі можуть попрацювати, зокрема і ВПО. Простір створено спільно із Луганською ОВА у межах Програми EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Важливо: потрапити у коворкінг можна тільки за попереднім записом.

Допомога військовим

Фонд оборони країни

Благодійна ініціатива працює з різноманітними запитами: забезпечення військових медикаментами, амуніцією, технікою та транспортом. Станом на 14 липня фонд збирає кошти на 500 вантажівок для військових.

Патронус

Волонтерський штаб, який у перший день повномасштабного вторгнення організували ентузіасти на базі медіацентру «Інформатор». Закривають адресні потреби, які надходять їм від бійців ЗСУ передусім із «гарячих» точок. Також допомагають добровольцям і правоохоронцям. Захисників забезпечують амуніцією, ліками, гігієнічними засобами, будівельними матеріалами, а також їжею.

Армія Волонтерів Дніпро

Волонтери, які допомагають військовим зі спорядженням, технікою та медзасобами ще з 2014 року. Наразі пріоритетні напрями роботи — медичне забезпечення військових (аптечки) та автівки.

Допомога людям з інвалідністю

Центр тимчасового перебування осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та їхніх родин від громадської організації «Океан Добра»

Громадська організація на чолі з Ольгою Волковою транспортує людей з інвалідністю із зон бойових дій, надає їм медичну та психологічну допомогу, забезпечує одягом та засобами гігієни, а також організовує тимчасовий (до тижня) притулок. Протягом семи днів, поки людина перебуває у Центрі, організація підшуковує можливості відправити людину або в більш спокійні регіони України, або за кордон. Також ГО навчає волонтерів, як правильно піклуватися про людей з інвалідністю.

«Соціальне таксі»

Служба, що надає транспортні послуги маломобільним групам населення. У Дніпрі «Соціальне таксі» возить до залізничного вокзалу та забирає звідти людей з інвалідністю, а також відвозить ВПО з інвалідністю до волонтерських штабів і центрів.

Отримати послугу можуть люди із захворюванням опорно-рухового апарату (інвалідність I та II груп), а також ті, хто має порушення органів зору (I група інвалідності).

Люди, що перебувають на обліку у відділеннях соціального захисту населення, можуть замовити послугу за номером: +38 073 785 64 61.

ВПО можуть замовити послугу через центр «Океан добра» за телефоном: +38 050 514 72 74.

Допомога тваринам

У Дніпрі діють кілька ініціатив, які піклуються про тварин під час війни: евакуйованих із зон бойових дій, покинутих і загублених. Тут можна взяти собі тварину додому на перетримку або назавжди:

– КП «Зооконтроль»;
«Друг» (притулок);
«Пегас» (притулок у селі Малозахарине під Дніпром)

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Анна Ситнікова

Шеф-редакторка:

Анна Яблучна

Редакторка тексту:

Анастасія Гулько

Більдредактор:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Слідкуй за експедицією