фото Валентин Кузан

Що зробив Ukraїner у 2023 році

29 грудня 2023
Share this...
Facebook
Twitter

Це найдовший текст про Ukraїner, яким ми підсумовуємо 2023 рік. Добра щорічна традиція підбивання підсумків, що водночас є вдячністю всім, хто працював із нами, читав, дивився та поширював наш контент, донатив і вболівав за наш розвиток, а також підтримував інші, немедійні проєкти.

Попри виклики повномасштабної війни, яка триває вже майже два роки, Ukraїner продовжував висвітлювати історії спротиву українців і протистояти наративам російської пропаганди, експериментуючи з темами та форматами. Після 24 лютого 2022 року ми переформатувалися, щоб не розминатися з потребами й викликами, з якими стикнулися всі українці. Змінили тематику експедицій (детальніше розповідали про це в підсумках минулого року), стали майданчиком правдивих наративів про війну.

2023-го продовжили фокусуватися на реаліях російсько-української війни, однак наскрізною ниткою всіх наших проєктів була тема української ідентичності, деколонізації та осмислення того, яким же має бути майбутнє, заради якого боремося. Крім мультимедійних публікацій, ми виходили до вас із офлайн показами фільмів і навіть наважувалися на дещо геть нове для нас — благодійний фестиваль. Ще гучніше й упевненіше заявляли про себе наші видавничі проєкти, формувалися окремі іншомовні редакції.

Поки ви читаєте це, зібрали 4,3 млн грн — це понад 40 % необхідної суми для функціонування організації протягом року. Ми практично ніде і ніяк не комунікували про цю потребу, адже зараз усі українці (зокрема й наша команда) передусім донатять армії. Та якщо ви любите Ukraїner і розумієте цінність нашої роботи, ви можете підтримати нас на нашому сайті або Contribee. Кожен внесок важливий, бо допомагає нам чинити інформаційний опір і берегти наше, українське.

Ідеї та проєкти, які нам вдалося втілити за цей рік

Розділ «Війна» на сайті розширився. Ми продовжили збирати регулярні фотодайджести, інструкції та добірки, вели цитатник пам’яті полеглих захисників, говорили про українську ідентичність нині загрожених міст, різноманітні ініціативи, а також наслідки російської агресії.

Серед найпопулярніших текстових матеріалів цього року (станом на грудень):

– «Як Ізюм чинив опір окупації» — 32 365 переглядів
– «Як і навіщо українцям досліджувати свій родовід» — 25 345 переглядів
– «Як потрапити у військо» — 24 002 переглядів
– «Побачити в Ізюмі дві війни» — 17 024 переглядів
– «Що не так із Телеграм» — 13 034 переглядів
– «Як Балаклія чинила опір окупації» — 10 118 переглядів
– «Слава Україні» і не тільки: відомі українські гасла» — 8 807 переглядів

У перекладах читачів найбільше цікавили матеріали про війни Росії за останні 30 років, 100 фото України 2021 і 2022 років, міфи про Радянський Союз і Голодомор.

Цього року ми продовжили минулорічні експерименти з відеоформатами, зокрема робили репортажі з експедицій («Деокупація»). Та було й чимало нового, наприклад, у деяких проєктах з’являлася ведуча («Підрозділи перемоги», «Деколонізація» та короткі відеоформи), створювали документальні серіали («Як ми збирали мільйони», «Жінки на війні»), окремі розлогі інтерв’ю (з Олександрою Матвійчук, із героями спецпроєктів «Фермерство на війні», «Як ми збираємо мільйони») тощо.

Серед найпопулярніших відео на нашому ютуб-каналі за рік (станом на грудень):

Меми року: жарти, які допомагали триматися — 1,6 млн переглядів
Контрнаступ ЗСУ: як звільнили Нескучне, Благодатне й Макарівку | 23 серія Деокупації — 640 тис. переглядів
– 8 місяців боїв за Бахмут • Бойовий шлях 93-ї ОМБр • Підрозділи перемоги — 507 тис. переглядів

Також розвивали ютуб-канал Ukraїner як майданчик для поширення тематично і ціннісно близьких нашому проєкту фільмів, які створюють інші команди: «Свідки: на північ від Києва» від команди «Архіву війни», «Надзвичайні» про будні рятувальників Херсона, «Обережно! Життя триває» про Ізюм через рік після звільнення, «Любити. Робити» про волонтерів, які створюють житло для переселенців.

Спільно з благодійним фондом компетентної допомоги армії «Повернись живим» у межах проєкту «Прицільно» зібрали 13 мільйонів гривень, щоб забезпечити майже 150 розрахунків американських автоматичних станкових гранатометів Mk.19 зі спеціально спроєктованими прицілами та планшетами.

Медіаспівпраці

Крім власних матеріалів, Ukraїner партнерився з іншими медіа й організаціями, стаючи майданчиком для тематично і ціннісно близького нам контенту. Цього року випускали матеріали спільно з Kyiv Independent, «Телебаченням Торонто», Суспільне Новини, WWF-Україна, UAnimals, Ukraine History, локальним онлайн-медіа «Люк», ГО «Екодія», «Читомо», «Локальною історією», проєктом «Р.І.Д.», Babylon’13, громадянською мережею «Опора», культурною інституцією «Між вухами», об’єднанням українських піарників PR Army,  Docudays, Radio Skovoroda, EdEra, ГО «Семиярусна гора», Metalab та Urban Curators. Результати співпраці з деякими партнерами представимо вже 2024-го — наприклад, із  Projector, коаліцією «Україна. П’ята ранку» та ін. 

Щосуботи в межах партнерства на Еспресо TV виходять випуски документальних серіалів Ukraїner — «Деокупації», «Повернення до української мови», «Культури під час війни» та «Стріхи».

Також окремі докстрічки транслювали в ефірах 5 каналу та 24 каналу. Крім того, наші фільми показували за кордоном, зокрема на литовському національному телеканалі LNK INFO TV у межах українсько-литовського телевізійного проєкту «Двері в Україну».

Нові платформи

2023 року Ukraїner розпочав публікувати контент українською та англійською мовами у мережі Reddit — наразі це десята за популярністю соцмережа у США, в якій понад 50 млн активних користувачів щодня обмінюються новинами та посиланнями на корисні матеріали.

Спецпроєкти

«Деокупація»
Продовжили розпочатий 2022 року документальний проєкт про визволення українських земель з-під російської окупації. Цього року зробили 4 експедиції на південь та схід України та опублікували 5 мультимедійних історій. Ми висвітлили ситуацію на всіх напрямках фронту, де цьогоріч наші захисники та захисниці звільняли землі від окупантів, і зафіксували історії військових, які йшли в наступ.

Фото: Костянтин Гузенко.

«Стріха»
Проєкт у партнерстві з Craft Story про українську народну архітектуру. Це 5 документальних відеосерій і 6 лонгрідів, які розповідають про автентичні архітектурні скарби українських регіонів, зокрема ті, що заховані у селах, подалі від головних доріг. Героями проєкту стали власники непересічних хат, активісти, які зберігають і відновлюють архітектурну спадщину, члени місцевих громад, а також експерти: архітектори, науковці та мистецтвознавці. Кожна будівля має захопливу історію, задокументовану і збережену для переосмислення наступними поколіннями.

«Як ми збираємо мільйони»
У документальному фільмі і серії лонгрідів розповіли про креативні методи акумулювання коштів на потреби армії, а також про вплив волонтерського руху на розвиток громадського сектору. Героями фільму стали Тарас Чмут, Сергій Притула, Ярослава Кравченко, Наріман Алієв та інші.

Також ми опублікували низку розширених інтервʼю з героями фільму про їхній досвід волонтерства та фандрейзингу.

«Підрозділи перемоги»
Серія документальних фільмів та лонгрідів про потужні підрозділи сил оборони та ключові військові операції у відстоюванні нашої свободи. Історії цієї боротьби розказані безпосередніми учасниками подій. Зараз наше військо проходить новий етап становлення та самоусвідомлення, кожна з бригад має власний бойовий шлях, формуються нові традиції і символи. Все це разом із незламним духом захисників і захисниць команда проєкту прагне передати в кожній серії.

2023 року випустили 5 документальних серій та лонгрідів про: 30 ОМБр, 72 ОМБр, 93 ОМБр, а також 2 серії про бригади і окремі батальйони Морської піхоти України. Наступного року у світ вийдуть іще 5 серій та їхніх текстових версій. 

Фото: Карина Пілюгіна.

«Виноробство»
Проєкт, у якому розказували історії людей, які наразі формують культуру українського виноробства. Результат — 3 мультимедійні історії про вина Наддніпрянщини, Галичини та Поділля (у двох частинах). Крім відеоепізодів та лонгрідів, опублікованих на сайті, також провели низку офлайн-показів, де влаштовували не тільки прем’єрний перегляд серій, а й дегустації та розмови про вино із власниками виноробень, які стали героями цього проєкту.

«Хоробрі міста»: епізоди про Крим
Продовжили проєкт, розпочатий 2022 року. Він — про українські міста, про їхню історію та опір, про те, які вони особливі і за що ми їх любимо. Перші дві хвилі проєкту були присвячені містам півдня та сходу, а цьогоріч — тим, що на Кримському півострові. У співпраці з музикантами вдалося випустити 4 пісні про тимчасово окуповані українські міста в Криму: Сімферополь (Акмесджит), Ялту, Бахчисарай та Керч.

Ідея проєкту «Хоробрі міста» виникла з бажання підтримати людей, які опинилися в окупації чи змушені були покинути свої домівки. Ми прагнули створити контрнаратив тому, який просувала пропаганда РФ, мовляв, жителі окупованих міст і сіл — тепер частина «руского міра», про яку Україна забула. Цими відео, піснями й дописами хочемо сказати: «Ми про вас пам’ятаємо, бо ви — частинка України!».

«Століття депортацій»
Після початку повномасштабного вторгнення іноземні й українські правозахисники зафіксували масові депортації українців із низки регіонів. Це спланована політика РФ, успадкована ще від СРСР. Нині Росія особливу увагу приділяє депортації дітей. Ми створили відеопояснювач українською та англійською мовами про те, як Москва депортувала людей за часів Радянського Союзу, та як цю політику продовжує втілювати сучасна Росія.

«Соціальні ініціативи: ІТ під час війни»
​​IT-індустрія — одна з найстабільніших в Україні під час війни. Вона своєчасно сплачує податки, залучає валюту в державну казну, а спеціалістів забезпечує постійною роботою. Сьогодні IT-компанії не лише підтримують економіку, а й збирають кошти на підтримку захисників і захисниць, організовують гуманітарні та технологічні проєкти і самі стають до лав ЗСУ. У цьому мультимедійному проєкті розповіли про українські IT-компанії та об’єднання, які беруть активну участь у волонтерському русі — SoftServe, Eleks, Kolo, MacPaw, Grammarly, UnderDefense, Petcube та iLogos Game Studios.

«Жінки на війні»
Проєкт, у якому розповіли історії п’ятьох українок, які впливають на хід російсько-української війни кожна у своїй сфері: у волонтерстві, тактичній медицині, безпосередньо на фронті, в аеророзвідці та в захисті прав військовополонених. Кожна з цих історій є прикладом, як багато жінки роблять для настання нашої перемоги. 

«Культура під час війни»
Розповідали про життя митців та культурних інституцій, які протистоять ворогу, осмислюючи нову реальність, що розпочалася після 24 лютого. Герої проєкту — художники, актори, письменники та інші культурні дієвці, які діляться своїм досвідом творення нового мистецтва. Фіксували наслідки трансформацій, які відбулися з ними, а також розповідали про те, що мотивує цих людей продовжувати творити українську культуру під час війни. 

Фото: Сергій Ковальов.

«Відновлення»
У цьому проєкті розповідаємо про місцеві та всеукраїнські ініціативи з відбудови, які працюють у різних регіонах України. У кожній серії ділимось історіями небайдужих мешканців регіону, які, попри значні руйнування, повертаються до рідних міст і сіл, працюють і доєднуються до їх відбудови. Розповідаємо, як відбудови українських міст долучаються іноземці. Восени ми випустили 2 перші серії про відновлення в Харкові та Чернігові.

«Повернення до української мови» 
Рефлексували про те, який шлях пройшла українська мова, а разом з нею і українці від здобуття незалежності і до сьогодні. На українську ідентичність планомірно тиснула російська пропагандистська машина, та попри це українці поверталися до рідної мови, переосмислюючи, ким вони є. Офлайн прем’єра фільму відбулася в 6 містах України, об’єднавши людей зі сходу, заходу, півдня й півночі. Партнерами показу стали PEN Ukraine, Lviv Media Hub, Центр сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» та ін.

«Фермерство»
Висвітлюємо виклики, з якими зіткнулася українська сільськогосподарська галузь після 24 лютого 2022 року. Це історії фермерів, які продовжують працювати під час війни. Замінування територій, наслідки підриву дамби Каховської ГЕС, ускладнений експорт українського зерна за кордон, необхідність евакуювати тварин із постраждалих регіонів — усе реалії воєнного часу, які, однак, не знищили любов фермерів до справи та рідної землі. Цей проєкт демонструє, як українські аграрії часто ризикують своєю безпекою або змушені переселятися та кардинально змінювати спосіб життя, однак продовжують свою діяльність.

«Україна очима іноземців»
Розпочата 2022 року серія інтерв’ю «Україна очима іноземних журналістів» у 2023-му трансформувалася в «Україну очима іноземців», тобто вибірка героїв проєкту розширилися — до неї, окрім журналістів, ввійшли військові фотографи, історики, науковці, політологи й культурні діячі. Проєкт створюється одразу англійською мовою та передусім націлений на іноземну авдиторію, а саме на формування в іноземців об’єктивного уявлення про Україну та російсько-українську війну. Ми спілкуємося зі знаними за кордоном експертами, які або досліджують Росію та її імперіалізм, або на власні очі побачили жахи розпочатої Росією війни.

Фото: Артем Галкін.

Події

Регулярні офлайн-прем’єри нових фільмів
Цього року ми почали організовувати регулярні події-презентації наших документальних серіалів і проєктів, у межах яких вони виходили. Завдяки цьому могли активніше знайомитися з нашою авдиторією — а це безцінно, особливо в такі бентежні часи. Окрім команд, які працювали над презентованими проєктами, в офлайн-прем’єрах часто брали участь герої історій, а також запрошені експерти.

За ці 12 місяців ми організували 24 презентації, які загалом відвідали понад 1000 людей.

Благодійний фестиваль «Хоробрі міста»
Відбувся 8 жовтня 2023 року в Мистецькому арсеналі (Київ). Подія стала продовженням співпраці з українськими музикантами в однойменному проєкті про тимчасово окуповані населені пункти нашої країни.

Подія складалася з дискусій і концерту, під час яких відбувався збір коштів на розмінування території України у співпраці з БФ «Повернись живим».

Фото: Оля Закревська.

Відвідувачі також могли подивитися виставку світлин з деокупованих територій, побачити звільнені слобожанські, поліські і сіверські міста за допомогою VR-технології, дізнатися про мінну безпеку на стенді від ДСНС. Також на заході відбувся запис епізоду подкасту «Фронтова поплава», де йшлося про виклики розмінування, щоб люди могли безпечно повертатися на деокуповані території.

На фестивалі вдалося зібрати 1,3 мільйона гривень на розмінування. Збір триває і до нього можна долучитися.

Фото: Юрій Стефаняк.

Фільми

«Хоробрі міста»
Ця стрічка — продовження однойменного мультимедійного спецпроєкту. Документально-музичний фільм розповідає про концертну частину благодійного фестивалю «Хоробрі міста». До стрічки ввійшли рефлексії музикантів — OTOY, Саші Чемерова, Саші Кольцової (гурт «Крихітка»), Паліндрома, Lely45, Фагота (гурт ТНМК) та Валерія Харчишина (гурт «Друга Ріка») про українську ідентичність оспіваних у їхніх піснях міст і спротив російській окупації.

«Різдво разом»
Фільм про те, як у січні 2023 року українська молодь зібралася у три вертепи, щоб створити різдвяне свято жителям звільнених населених пунктів Слобожанщини, які пережили окупацію та жахи російського вторгнення. Ідея виїзного вертепу належить юкрейнерівцю Віктору Перфецькому. Він подав клич у соцмережах і швидко зібрав охочих.

Подібна акція «Різдво разом» існувала у 2000-х роках. Тоді сім’ї на заході України приймали в себе на Різдво дітей зі сходу та півдня, щоб познайомити їх із традиціями, які збереглися на Галичині, Волині та Поділлі. Команда Ukraїner відновила акцію, але дещо по-іншому. Фільм про те, як кожен із нас здатен створити добру справу для інших і як важливо робити свята навіть під час війни.

Ukraїner International

Частина Ukraїner, що опікується перекладами, розвитком мовних версій і поширенням українських контекстів за кордон, стала окремим відділом Ukraїner International із першою постійною командою. Ми пріоритезуємо й адаптовуємо матеріали для іноземної авдиторії.

Найбільше адаптацій робимо для соцмереж: не просто дублюємо українськомовний контент відповідною мовою, а й дбаємо про те, що щоб для кожної мовної версії він виглядав оригінально й читабельно, тому робимо різні дизайни. Напрацювали низку контент-партнерств у соцмережах (наприклад, зі сторінками Ukraine, VITSCHE, Centre Culturel Ukraine).

Почали робити матеріали, створені одразу іншими мовами спеціально для мовних версій. Наприклад, інтерв’ю з британським сержантом Річардом Кемпом і польським репортером Павелом Пеньонжеком.

Фото: Томас Рафа.

Реалізовуємо спецпроєкт із науково-дослідним історичним проєктом «Локальна історія» — матеріали іноземними мовами про російський імперіалізм та російсько-українські відносини. Наприклад, «5 стовпів російського імперського націоналізму» (англійською, польською та японською), «Армія мародерів: звідки походить звички російських солдатів грабувати» (англійська).

Переклали та частково зробили дубляж експлейнерів про Голодомор різними мовами (польською, французькою, іспанською, німецькою).

Картина Івана Володимирова.

Запустили проєкт Don’t Forget about the War (з англ. «Не забувайте про війну») на 5 мовних версій (англійську, французьку, німецьку, іспанську та чеську). Публікуємо 5 відео щомісяця на теми, актуальні для європейської авдиторії.

Найуспішніші відео в мовних версіях з цього проєкту:

– до Дня незалежності України (англійською, німецькою, іспанською, французькою);
– про депортацію та мілітаризацію українських дітей (англійською, німецькою, іспанською, чеською);
– як допомагає західна зброя на фронті (англійською, чеською).

Запустили сторінку на Reddit, де маємо хороший відгук авдиторії. Приміром, лише в одного відео про депортацію та мілітаризацію українських дітей станом на грудень більше 271 тисячі переглядів та більше 3200 лайків.

А ще наш контент англійської та чеської мовних версій атакують російські боти. Значить,  що ми все робимо правильно 🙂

Видавництво

Цього року видавництво Ukraїner розширювало команду та свою присутність на книжковому ринку України. 

Фото: Юрій Стефаняк.

Випустили такі нові видання:
– «Деокупація. Історії опору українців. 2022» Богдана Логвиненка — збірка репортажів зі звільнених регіонів;
– «Бахмут» Мирослава Лаюка — репортажі періоду найінтенсивніших боїв за це місто та есеї-рефлексії;
– «Нерозказана історія українського виноробства» Сергія Клімова — видання про шлях виноробної галузі від давніх часів до сьогодні.

А такі книжки як фотоальбом Ukraine from Above, збірка історій про зимові свята «Різдво та Маланка», збірка історій з експедицій 2019–2021 років «Країна зсередини 2» настільки полюбилися читачам, що вже вийшли додатковими накладами.

Минулого року книжка «Країни зсередини» вийшла німецькою та англійською мовами, а цьогоріч — японською.

Ось які успіхи книжок за кордоном відбулись за 2023 рік:

– У лютому 2023 наша перевидана у Batsford Books (Лондон) книжка стала бестселером на Amazon;
–  у перевидання Frederking & Thaler (Мюнхен) високий рейтинг і широка дистрибуція по всій Німеччині, книжка потрапила до музейних книжкових крамниць у Кельні;
японське видання від Nikkei National Geographic Inc. потрапило у десятку бестселерів серед нових видань на платформі Rakuten books, друк другого накладу заплановано у 2024 році.

Цьогоріч видавництво брало участь у новому форматі «Книжкового Арсеналу» в межах стенда книгарні «Сенс».

У межах спільного стенду Українського інституту книги ми брали участь у Франкфуртському, Лондонському та Варшавському книжкових ярмарках.

Фото: Дмитро Бартош.

У листопаді запустили сторінку видавництва на нашому сайті, де зручно зібрана вся інформація про видання і продаж прав, а також сторінки в соцмережах Facebook та Instagram,  щоби всі, кому до душі книжки Ukraїner, могли стежити, як ті з’являються і живуть.

Книжки Ukraїner продовжують бути інструментами публічної дипломатії: їх дарують топовим європейським політкам, громадським діячам та представникам глобальних гуманітарних ініціатив. Наші видання отримали колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, посол доброї волі UNICEF Орландо Блум, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, президент Ісландії Гвюдні Йоуганнессон, колишній керівник комунікацій в НАТО Марк Лейті та ін.

Виставки та презентації

Долучилися до низки міжнародних подій, де показували свої фільми та VR-ролики, документальні серіали, влаштовували фотовиставки, книжкові стенди та співпрацювали медійно. Серед таких —  UA Days in Luxembourg (Люксембург, Люксембург), Smithsonian Folklife Festival (Вашингтон, США), зустріч Папи Римського з молоддю (Лісабон, Португалія) та ін.

Також співпрацювали з дипломатичними установами України за кордоном: в Албанії, Південній Кореї, Індії, США, Португалії та ін.

Відзнаки, номінації та перемоги в конкурсах

Документальний серіал «Деокупація» увійшов до короткого списку Шевченківської премії-2023 в номінації «Публіцистика, журналістика». А книжка Богдана Логвиненка «Деокупація. Історії опору українців. 2022», яка стала літературним продовженням журналістського проєкту, увійшла до довгого списку літературної премії «Книга року BBC» у номінації «Есеїстика».

Засновник Ukraїner Богдан Логвиненко та продюсерка Карина Пілюгіна отримали нагрудний знак «Хрест Сухопутних військ» від командувача Сухопутних військ ЗСУ. Його вручають за значний внесок у розвиток цього виду військ.

Богдан Логвиненко також став лауреатом премії для незалежних журналістів імені Георгія Ґонґадзе 2023, заснованої PEN Ukraine спільно з Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням «Українська правда».

Фото: Валентина Науменко.

У Міжнародний день волонтера наша операційна менеджерка Людмила Кучер отримала відзнаку Президента України «Золоте серце» за вагомий внесок у розвиток волонтерського руху та протидію російській пропаганді під час війни.

Учасниці спільноти Яна Мазепа, Юлія Тимошенко та Ярослава Нікітюк отримали премію «25 до 25» за досягнення медійників-початківців від Media Development Foundation (MDF).

Проєкт «Хоробрі міста» отримав спецвідзнаку в категорії «Музика нашої єдності» музичної премії Megogo Music Awards.

Велика зустріч спільноти

Кемп Ukraїner — це щорічна традиційна зустріч команди й волонтерів, після якої працювати в організації легше та ефективніше. Цьогоріч на події зібралося 110 людей, а впродовж чотирьох днів ми обговорювали структуру організації, наші процеси та просто набувалися разом.

Фото: Юрій Стефаняк.

Архів

За 2023 рік архів Ukrainer поповнився матеріалами зйомок нових проєктів та тих, які змінили свій формат. Загальний розмір контенту, знятого за рік — близько 56 терабайтів.

Найобʼємніший проєкт за кількістю отриманих матеріалів за один день — концерт «Хоробрі міста».

Продовжуємо партнерство з Архівом війни від Docudays, зокрема завдяки проєктам «Деокупація» та «Відновлення міст», де зафіксовані наслідки війни.

Фото: Сергій Ковальов.

Попри всі можливі виклики й непередбачувані обставини, наступного року ми й далі створюватимемо контент про Україну, її суб’єктність та боротьбу. Уже запланували продовжувати деякі формати і запускати нові. Як і раніше, це будуть матеріали, присвячені українській ідентичності, переосмисленню колонізаційного минулого, міфам російської пропаганди, а також ініціативам і організаціям, що посилюють Україну.

Над матерiалом працювали

Засновник Ukraїner:

Богдан Логвиненко

Авторка тексту:

Наталія Понеділок

Редакторка тексту:

Анна Яблучна

Більдредактор,

Координатор фотографів:

Юрій Стефаняк

Контент-менеджерка:

Катерина Юзефик

Координатор напрямку партнерств:

Мар'ян Манько

Координаторка напрямку продюсингу:

Марина Мицюк

Координаторка напрямку досліджень,

Координаторка текстового напрямку:

Яна Мазепа

Координаторка сценаристів:

Карина Пілюгіна

Координаторка операторів:

Ольга Оборіна

Координатор режисерів монтажу:

Микола Носок

Координаторка транскрибаторів,

Координаторка субтитрувальників українськомовної версії:

Олександра Тітарова

Головна копірайтерка:

Дарина Мудрак

Координаторка контент-менеджерів:

Катерина Юзефик

Координаторка напрямку дизайну:

Олександра Онопрієнко

Керівниця з маркетингу та комунікацій:

Тетяна Франчук

Координаторка маркетингу:

Дарина Іванова

Координаторка соцмереж:

Анастасія Гнатюк

Спеціаліст із реклами та аналітики:

Владислав Іванов

Координатор напрямку коротких форм:

Олег Гнатюк

Менеджер із комерційних партнерств:

Олексій Оліяр

Операційна менеджерка:

Людмила Кучер

Фінансова спеціалістка:

Катерина Данилюк

Руслана Глушко

Бухгалтерка:

Наталія Тафратова

Катерина Смук

Анна Костюк

Юрист:

Олександр Лютий

Архіваріуска:

Вікторія Будун

Івент-менеджерка:

Єлизавета Цимбаліст

Слідкуй за експедицією