Zakarpacie

Obejrzyj film

Region

Region historyczny na południowym zachodzie Ukrainy, który obejmuje południowe zbocze Karpat oraz przyległą nizinę w rozlewisku rzeki Cisa. Jego wielokulturowość oraz wieloetniczność znajdują odbicie w wielkiej liczbie różnorodnych świąt i tradycji. Na Zakarpaciu można zobaczyć dawne zamki, gospodarstwa ekoturystyczne, stadniny, fabryki serów oraz pola winorośli. Natomiast najbardziej popularne w tym regionie stało się największe górskie jezioro Ukrainy – Synewyr.

historii 19
miejsc 3

Historie

Miejsca

Miejsca
Synewyr

Największe górskie jezioro Ukrainy, położone wysoko w górach.

obejrzyj

Synewyr

Synewyr to największe górskie jezioro Ukrainy, położone wysoko w górach na Zakarpaciu. Jest często zwane Morskim Okiem, z lotu ptaka ten fantastyczny zbiornik wodny wygląda właśnie tak. Co roku zaczarowuje coraz więcej osób. Obejrzyj nasze wideo o Synewyrze!

Share this...
Facebook
Twitter
Region
ukrainer-map-large

Synewyr

Zobacz lokalizację na Google Maps

Zamek Szent-Miklós

Szent-Miklós — to pierwszy zamek w Ukrainie, który jest wynajmowany. Wcześniej budowla była wykorzystywana jako baza samochodowa i śmietnik. Miejsce odnaleźli entuzjaści, którzy uporządkowali teren i zaczęli badać jego dziedzictwo kulturowe. Zamek nieoczekiwanie zaczął przekształcać się w zabytek. W ciągu 10 lat zamek zwiedziły tysiące turystów, urządzano tu plenery i festiwale.

Share this...
Facebook
Twitter
Region
ukrainer-map-large

Szent-Miklós

Zobacz lokalizację na Google Maps

Borżawska Wąskotorówka

Borżawska Wąskotorówka jest jedną z nielicznych działających na terytorium Ukrainy kolei o szerokości torów 750 mm. Jej trasa przebiega przez Wynohradiw, Chmielnik i Irszawę, łącznie – 123 km. Główny szlak wiedzie wzdłuż rzeki Borżawa, która dała nazwę kolei. Dwa wagoniki i stara lokomotywa przecinają bazar w Wynohradowie i wiozą pasażerów przez Zakarpacie. Atrakcyjne dla podróżników połączenie Wynohradiw-Chmielnik. Maksymalna prędkość — 15 km/godz., co pozwala na rozkoszowanie się mijanymi widokami.

Share this...
Facebook
Twitter
Region
ukrainer-map-large

Borżawa

Zobacz lokalizację na Google Maps

Śledź ekspedycję