Pomóżcie rosyjskim ambasadom zdobyć należące im się adresy!

Share this...
Facebook
Twitter

W kilkudziesięciu krajach na całym świecie wystartowała Kampania Ukraine Street. Wzywa lokalne społeczności i władze miast do wsparcia przemianowania ulic z rosyjskimi ambasadami i konsulatami na nazwy dedykowane Ukrainie.

Poprzez swoją militarną agresję, deklaracje polityczne, propagandę i rozpowszechniane narracje, Rosja wydaje się próbować udowodnić, że Ukraina nie jest suwerennym państwem. Dzięki Ukraine Street rosyjscy dyplomaci i obywatele na całym świecie otrzymywaliby codziennie wspaniałe przypomnienie o suwerenności Ukrainy.

Na świecie rozpoczęła się symboliczna akcja wsparcia Ukrainy. Ulice Tirany, Wilna, Rygi, Oslo, Toronto i Pragi, gdzie znajdują się rosyjskie ambasady i konsulaty, noszą już ukraińskie nazwy. Szereg innych miast ogłosił o tym zamiarze.

Możemy przyspieszyć ten proces. Na https://www.uastreet.world/ wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

Krok 1:
Znajdź link do petycji dla swojego miasta i podpisz ją. Jeśli takiej petycji nie ma, poinformuj organizatorów o konieczności jej utworzenia.

Krok 2:
Poproś miasto i lokalnych posłów o zmianę nazwy ulicy.

Krok 3:
Podziel się petycją ze znajomymi i lokalną społecznością.

Wesprzyj tak prosty, ale znaczący akt solidarności z narodem ukraińskim, broniąc wartości wolności i demokracji. Po prostu udostępnij tę informację!

Nad materiałem pracowali

Autor projektu:

Bohdan Łohwynenko

Autorka:

Natalia Ponediłok

Redaktorka:

Kateryna Łehka

Redaktor zdjęć:

Jurij Stefaniak

Menadżerka treści:

Olha Szełenko

Tłumacz:

Oleksii Martson

Śledź ekspedycję